Ako spoznať slovenské mlieko a mliečne výrobky?
SK

SK ovál

Lahodné mlieko a mliečne výrobky pôvodom zo Slovenska spoznáte ľahko a rýchlo. Na obale každého mliečneho výrobku vyrobeného na Slovensku nájdete okrem názvu slovenského výrobcu aj oválny symbol – SK OVÁL.

SK OVÁL garantuje slovenský pôvod mlieka a mliečnych výrobkov.

Najjednoznačnejším symbolom, ktorý potvrdzuje slovenský pôvod mlieka a mliečnych výrobkov je SK OVÁL. Oválny symbol je daný legislatívou Európskej únie a musí byť uvedený na obale všetkých mliečnych výrobkov. Ak na obale mlieka a mliečnych výrobkov nájdete OVÁL so skratkou SK, môžete si byť istý, že daný výrobok pochádza priamo z nášho krásneho Slovenska a bol na Slovensku aj vyrobený.

Čo znamenajú údaje v ovále?

Prečo nakupovať slovenské mlieko a mliečne výrobky?

Kvalita

Mlieko a mliečne výrobky vyrobené na Slovensku podliehajú pri výrobe vysokým hygienickým štandardom a požiadavkám a svojou kvalitou sa nielen vyrovnajú, ale aj prevýšia mnohé mliečne výrobky zo zahraničia. Slovenské mlieko a mliečne výrobky sú zárukou kvality.

Čerstvosť

Keď sa rozhodnete pre slovenské mlieko a mliečne výrobky – volíte si aj čerstvosť. Vďaka rýchlemu prevozu surového mlieka z farmy do mliekarne a jeho následnému spracovaniu sa mlieko a mliečne výrobky pôvodom zo Slovenska dostanú na pulty obchodov a odtiaľ priamo k vám vo veľmi krátkom čase. Okrem slovenského pôvodu tak dostanete aj čerstvosť a lahodnú chuť.

Tradícia

Prvovýroba a mliekarenská výroba majú na Slovensku naozaj bohatú históriu a dlhoročnú tradíciu. Niet sa čomu čudovať, veď naše krásne Slovensko je na výrobu mlieka a mliečnych výrobkov priam ako stvorené. Čistá príroda, ľudia, zvyky a chov hovädzieho dobytka – to všetko zaručuje výrobu vysoko kvalitných mliečnych výrobkov plných chutí.

Ekológia

Kúpou slovenského mlieka a mliečnych výrobkov nepomáhate len slovenským výrobcom, pomôžete aj prírode. Výrobky nemusia byť dovážané stovky kilometrov, čo znamená nielen menšie náklady na dovoz, ale taktiež menej emisií, menšie znečistenie ovzdušia a v neposlednom rade aj menej odpadu (pri prevozoch sa spotrebuje menšie množstvo obalových materiálov, plastov, papierov a pod.).

Prosperita

Kúpou slovenského mlieka a mliečnych výrobkov podporujete nielen slovenských prvovýrobcov a spracovateľov mlieka ale v širšom meradle takisto zamestnanosť (poľnohospodári, veterinári, šoféri, laboranti, skladníci, predavači, atď.) a ekonomiku Slovenskej republiky.

Zdravie

Každodenná konzumácia mlieka a mliečnych výrobkov je zdraviu prospešná a chráni nás pred rôznymi chorobami. Slovenskí prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka pre vás vyrábajú čerstvé a chutné slovenské mlieko a mliečne výrobky zaručenej kvality.

Prečo kampaň za oválom?

Kampaň
za oválom

Kampaň ZA OVÁLOM je propagačná kampaň zameraná na podporu zvýšenia spotreby mlieka a mliečnych výrobkov pôvodom zo Slovenska.

Je financovaná z prostriedkov Mliečneho fondu, do ktorého prispievajú slovenskí prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka už od roku 2008.

SK

Cieľom kampane je zvýšenie znalosti pôvodu slovenského mlieka a mliečnych výrobkov a podpora zvýšenia ich spotreby. Znalosť SK OVÁLU je garanciou toho, že kupujeme mlieko a mliečne výrobky vyrobené na Slovensku, ktoré sú zárukou kvality, vždy čerstvé a majú výbornú chuť.

Mlieko a mliečne výrobky s chuťou Slovenska označené SK OVÁLOM sú vyrobené s láskou a sú dostupné v každom malom lokálnom obchodíku aj v každom obchodnom reťazci. Ich konzumáciou chránime svoje zdravie i zdravie svojej rodiny. Chránime aj prírodu a našu krajinu.
Hurá za SK OVÁLOM!